ПЛІТКИ

Актуальні плітки та новини України

Здоров’я суглобів: підтримка мобільності та високої якості життя

Однією з найважливіших складових здоров’я людини є підтримка здоров’я суглобів. Саме вони відповідають за рухову активність, а також функціональну здатність нашого організму. Втім, на жаль, дуже часто виникають різноманітні проблеми з суглобами. Причому мова йде не лише про людей похилого віку, але й навіть молодь. Сьогодні ми розглянемо, що саме впливає на здоров’я суглобів, а також познайомимось з основними методами його підтримки.

Що варто знати для початку

Суглоби — це місце з’єднання двох або більше кісток в організмі людини. Саме завдяки ним різні частини тіла можуть рухатись. Суглоби забезпечують координацію рухів та відіграють критичну роль у руховій активності нашого організму. Серед основних їх функцій можна виділити:

  • саме завдяки суглобам ви можете виконувати найрізноманітніші види рухів;
  • ці частини забезпечують підтримку тіла та стабільність під час руху;
  • суглоби колін допомагають поглинати удари, тим самим запобігаючи травам;
  • гнучкість та координація — наприклад, суглоби у руках та пальцях дозволяють виконувати нам складні руки на кшталт писання, малювання тощо;
  • деякі суглоби допомагають уникати пошкоджень внутрішніх органів (наприклад, суглоби головок ребер беруть участь в організованій системі захисту серця та легень).

Фактори, які впливають на здоров’я суглобів

Найбільший вплив на здоров’я суглобів мають вікові зміни. Це пов’язано з тим, що хрящова тканина може зношуватися, втрачати свою гнучкість та амортизаційні властивості. На цьому фоні нерідко виникають різноманітні захворювання на кшталт артриту або остеоартрозу.

Значення мають і генетичні фактори. Наприклад, деякі форми ревматоїдного артриту та остеоартрозу можуть бути спадковими. Втім негативно вплинуть можуть і постійні надмірні навантаження або травматичні ушкодження.

Має значення й загальний стан здоров’я. У разі наявності ожиріння, діабету або вроджених хромосомних аномалій можуть виникати різноманітні проблеми з суглобами.

Як підтримати здоров’я суглобів?

Щоб суглоби залишалися здоровими, варто дотримуватись певних правил. В першу чергу треба зробити акцент на здоровій харчовій дієті. Раціон має бути багатим на антиоксиданти. Він має містити продукти, які багаті на вітаміни C, E, D, кальцій та інші поживні речовини. Щоденна «тарілка» має складатися з овочів, фруктів, риби, горіхів, насіння та джерел здорових жирів.

Обов’язково слід приділити увагу правильній фізичній активності. Треба щодня виконувати різноманітні фізичні вправи, спрямовані на зміцнення м’язів, підтримку гнучкості та стабільності руху суглобів. Варто надавати перевагу йозі, їзді на велосипеді, плаванню тощо. Але не забувайте, що варто уникати надмірного навантаження безпосередньо на самі суглоби.

Не менш важливо контролювати вагу, адже вона теж може створювати додаткове навантаження. Саме тому слід стежити за своїм харчуванням, не забувати про фізичну активність та за необхідності вживати вітаміни для схуднення та контролю ваги.

Важливе значення для підтримки здоров’я суглобів є вибір правильного матрацу. Найкраще обирати ортопедичні моделі, які підтримують тіло людини в правильному положенні, рівномірно розподіляють навантаження та знижують тиск на опорно-руховий апарат.

Значну користь дає вживання спеціальних харчових добавок. Наприклад, глюкозамін & хондроїтин & МСМ від Doctor’s Best є ефективним профілактичним засобом проти запалень кісток та суглобів, а також різноманітних проблем опорно-рухового апарату. До складу харчової добавки входять числені макро та мікроелементи, завдяки чому ефективність препарату значно підвищується.

Не варто ігнорувати здоровий спосіб життя (зокрема, відмовитись від паління та зловживання алкоголем). Не забувайте про регулярні медичні огляди. Слід пам’ятати, що діагностування проблем на ранніх стадіях при належному лікуванні дозволяє мінімізувати ризик розвитку більш серйозних наслідків.

Суглоби потребують дбайливого ставлення та уваги. Варто дотримуватись збалансованого харчування, підтримувати фізичну активність та водночас уникати надмірного навантаження та травм. Втім не слід забувати, що кожен організм є індивідуальним, тож у разі виникнення проблем слід звертатись до спеціалістів за консультацією.

Tagged:

Related Posts