Усі аспекти сучасного кремування тіла
Ритуальний процес кремування тіла полягає в його спалюванні при високій температурі до стану попелу. Потім так званий прах померлого поміщають у спеціальну урну, декоративні чи ювелірні матеріали й предмети. Все залежить від побажань рідні померлого.
Саме через можливість створення особливого спогаду про близьку людину, ця ритуальна послуга набуває сьогодні великого попиту, зокрема у країнах Європи.
Які цілі проведення кремування тіла
Причини можуть бути різними. Багато чого залежить від культурного, релігійного аспекту, а також особистих переконань рідні померлого. Обирають кремацію з різних причин, серед яких:
- зменшення навантаження на екологію;
- економія місця на кладовищі;
- альтернатива традиційному похованню при браку вільного місця на кладовищі;
- перевага дотримання символіки очищення душі.
Для багатьох людей досить важливо зберігати прах померлої рідної людини в пам’ятній урні у себе дома. Його можна у будь-який час розвіяти у лісі, над морем, над океаном, в будь-якій іншій доступній місцевості.
Як відбувається процедура кремування
Перш за все виконується підготовка тіла та оформлення необхідної документації. З тіла видаляються предмети, які можуть пошкодити обладнання у процесі спалювання.
Далі його поміщають у спеціальну кремаційну піч. Спалення відбувається при температурі від 760 до 980 градусів Цельсія. Ця процедура триває від 1 до 3 годин. Наступним етапом прах померлого подрібнюється до порошку, його поміщають до спеціально урни.
Потім відбувається передача урни з прахом родичам померлого. Подібна процедура однакова для крематорія в Чернівцях, в Києві, Хмельницькому, Львові та інших містах України.
Культурний та релігійний аспекти
Кремування ще з давніх часів використовували у різних країнах світу. Це був головний символ акту очищення душі померлого. Активно процедура використовувалася в індуїзмі. У християнських народах кремування стало прийнятним лише останні 20-30 років, як непогана альтернатива традиційному похованню.
Як зазначено вище, ця процедура дозволяє поховати тіло померлого зі збереженням вільного місця на кладовищі, а також з думкою про природу та екологію. Крім цього, вказана ритуальна послуга значно дешевша за традиційне поховання. Часом різниця у питанні може сягати кількох тисяч гривень.
Це є також досить важливим фактором щодо росту попиту на таку послугу.