ПЛІТКИ

Актуальні плітки та новини України

Топ 3 причини відвідати Луцьк, про які ви не знали!

Луцьк – це місто, яке відоме своїм замком, будинком Косачів, музеями та віллами. Але є місця, які теж варто відвідати, хоча вони менш популярні. В Луцьку є унікальні туристичні об’єкти, яких немає більш ніде у світі.

Найдовший будинок у світі

У Луцьку розміщений будинок вулик — найдовший будинок у світі. Його почали будувати ще у 1969-80-му роках минулого століття у новому тоді районі міста, який більш відомий як «33 квартал». Розташований він на проспекті Соборності та Молоді. Складається з 40-ка будинків на 9 та 5 поверхів. Має 156 під’їздів. Хоча є інформація і про 120, і про 170 під’їздів, залежно від способу підрахунку. Архітектором дому виступав луцький маестро Василь Маловиця. Загальна довжина цегляного будинку – 2775 метрів. Всього  у будинку є 38 адрес.

З висоти пташиного польоту найдовший будинок нагадує бджолині соти. Всі частини між собою об’єднані за допомогою безкінечної кількості арок. Це – величезний лабіринт, який варто пройти аби потрапити до своєї оселі. У радянський час усі двори були максимально схожі між собою, тому новим мешканцям доводилося викликати таксі або постійно блукати між арками у пошуках свого під’їзду. Зараз двори мають більшу індивідуальність, хоча, якщо ви вперше вирішите прогулятися дворами найдовшого будинку, то будьте готові до того, що потрапите  в незвичну атмосферу бетонного лабіринту радянського періоду. Тут своя аура і, здається, що час зупинився десь у 75-80-му році. Проте, це відчуття досить приємне, адже всі двори дуже доглянуті та любовно обласкані своїми мешканцями.

Будинок будувався згідно радянських стандартів. Такого в тогочасному будівництві ще не існувало. У гігантському будинку майже 15 тисяч вікон та 3000 квартир. За різними даними тут проживає 10 тисяч людей.

Незважаючи на те, що будинок-вулик – це типовий радянський проєкт, є в ньому щось особливе і досить щемливе. Колись, люди дуже хотіли отримати квартиру саме тут, адже у домі було індивідуальне планування. Якщо будете у Луцьку, обов’язково знайдіть час, щоб відвідати такий дещо дивакуватий, проте не менш цікавий об’єкт, просто під відкритим небом.

Будинок Миколи Голованя

Ще одним шедевром, який приваблює туристів до Луцька, є дім місцевого скульптора Миколи Голованя. Його ще називають Луцьким будинком з химерами. Розташований на вулиці Лютеранська, 9, що у Старому місті. Знаходиться на березі річки Стир. Проєкт дому був розроблений волинським архітектором Ростиславом Метельницьким. Будинок почали будувати у 1980 році і зведення його продовжується до цього часу.

Микола Головань – скульптор, який виготовляв чудові речі, що прикрашають Луцьк. Коли він отримав ділянку і почав зводити там дім, то за задумом Метельницкого міг прикрашати будівлю різними скульптурами. Головань так і робив, хоча спочатку влада критично до цього ставилася. В час Перебудови дім отримав сучасний вигляд. Головань прикрашав його химерними скульптурами, які надавали дому особливого вигляду.

Будинок був відкритий для туристів, і скульптор часто сам проводив екскурсії. Але 1 лютого 2022 року Микола Головань помер. Пізніше його дружина повідомила про те, що вирішила в будинку відкрити музей. Були відкриті для відвідувань: майстерня, двір, внутрішні кімнати. На даний момент подвір’я будинку упорядковується.

На будинку і подвір’ї знаходиться близько 500 різноманітних скульптур. Над вхідними дверима – барельєф родини скульптора. Головною фігурою є Мадонна з дитям, яка стоїть над самим Стиром.

Природно, що будинок скульптора справляє незвичайне враження, адже тут поєднані краса природи, маса неймовірних фігур, а позаду видніється гострий шпиль Лютеранської кірхи, яка розміщена за 3 хвилини пішої ходи від дому.

Музей дзвонів

У замку Любарта розміщений музей, аналогів якому немає в Україні. Це – музей дзвонів який був відкритий у 1985 році і розташовується у Владичій вежі 14 століття. Тут є 90 дзвонів різного розміру і призначення. Вони датуються 17-20 століттями. Є дзвоники, які мають розмір всього кілька сантиметрів, а є й такі, які мають вагу по кілька тонн.

Найстаріший дзвін з 1647 року. А також є дзвоники квадратної форми, які вішали на шию самок оленів. У середині минулого століття саме сюди звозили дзвони із зачинених волинських церков. Але пізніше 25 дзвонів були повернені храмам. Експозиція постійно поновлюється.

Вхід у музей не потребує додаткової плати. Він автоматично включений у вартість вхідного білету в замок.

Луцьк – завжди знайде, чим здивувати. Тому обов’язково відвідайте це місто!

Tagged:

Related Posts